pirmdiena, 22. aprīlis, 2019Vārda diena: Armanda, Armands
crest1 crest2

Valdība nobalso par loģistikas centra izveidi Patarniekos

Pievienots: 18.07.2018

Ministru kabinets otrdien atbalstīja Finanšu ministrijas priekšlikumu izveidot loģistikas centru pie Latvijas un Baltkrievijas robežas.

Ministri uzklausīja FM informatīvo ziņojumu "Par veicamajām darbībām, lai nodrošinātu projekta ieceres "Loģistikas centra attīstība Krāslavas novada Pātarniekos" īstenošanu".

Projekta ietvaros plānotās aktivitātes ir loģistikas centra izveide ar iespējamām ražošanas zonām, satiksmes uzkrāšanas termināla, kravas automašīnu stāvvietas, noliktavu preču pārkraušanai, pakošanai, ražošanai utt. ar attiecīgu infrastruktūru – nožogojumu, pievedceļiem, ūdensvadu, kanalizāciju, elektrību utt. – izveide.

Darba grupa FM vadībā, kas izvērtēja šo projektu, konceptuāli pauž atbalstu loģistikas centra izveidei pie Latvijas un Baltkrievijas robežas. Darba grupa uzskata, ka ir iespējams nodrošināt projekta iesniegšanu Centrālajā finanšu un līgumu aģentūrā jau šogad, bet būvdarbi varētu sākties 2019. gadā.

Lai projekts tiktu tālāk, Ministru kabinets uzdeva Iekšlietu ministrijai sadarbībā ar Valsts robežsardzi un nepieciešamības gadījumā konsultējoties ar Krāslavas novada domi, Valsts ieņēmumu dienestu un Pārtikas un veterināro dienestu, izstrādāt un četru mēnešu laikā pēc loģistikas centra projekta apstiprināšanas CFLA iesniegt Ministru kabinetā grozījumus noteikumos „Robežšķērsošanas vietas režīma noteikumi”, lai nodrošinātu speciāla režīma noteikšanu personu un kravu nogādāšanai plānotajā loģistikas centrā.

FM tika uzdots sagatavot un līdz 2019. gada 31. martam grozījumus iesniegt „Muitas noliktavu, pagaidu uzglabāšanas un brīvo zonu noteikumos”,  uzskaitījumā iekļaujot arī Latgales speciālo ekonomisko zonu, lai nodrošinātu muitas procedūru pielāgošanu, nosakot tās līdzīgi tām, kādās ir noteiktas Rīgas brīvostā, Liepājas speciālajā ekonomiskajā zonā, Ventspils un Rēzeknes speciālajā ekonomiskajā zonā.

Tāpat FM sadarbībā ar Valsts robežsardzi un PVD uzdots izstrādāt detalizētu satiksmes organizācijas risinājumu, sagatavot un sniegt priekšlikumus par iespējamo infrastruktūras pielāgošanas pasākumu robežšķērsošanas vietas „Patarnieki” finansēšanas modeli.


Jauna aptauja

Aprīlis - 2019
P O T C P S S
01
02
03
04
05
06 07
08
09
10
11
12
13 14
15
16
17
18
19 20 21
23 24 25 26 27 28
29 30  

Apsveikumi

  • Priecīgas Lieldienas!

    *****************************

    / Krāslavas novada Izglītības pārvalde

Dienas foto

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.