piektdiena, 23. februāris, 2024Vārda diena: Almants, Haralds
crest1 crest2

Vissvarīgākais ir tas, ka apstāties jau nav iespējams!

Pievienots: 01.12.2023

„Ja atskatāmies nesenā pagātnē, redzam, cik ļoti ir mainījusies pasaule ap mums un tās iespējas. Šodienas vecākiem ir plašas iespējas, kādu mūsu vecākiem nebija,” tā savu stāstu sāka Tatjana Stašāne un turpināja: „Ceļošana tiek traktēta atšķirīgi. Dažiem cilvēkiem tas ir veids, kā pavadīt brīvdienas, citiem - bezjēdzīga naudas izšķiešana, bet vēl citiem tā ir īstā dzīve. Ja vienreiz sāc ceļot, tu nevari apstāties, tās ir atmiņas uz visu mūžu.”

24. novembrī Krāslavas novada bibliotēkā notika tikšanās ar Tatjanu Stašāni pasākumu ciklā „Pasaule ceļotāja acīm”. Tatjana dalījās iespaidos par ceļošanu kopā ar vīru, meitu un draugiem. Viss sākās ar ceļojumu uz Ēģipti 2006. gadā, kur kopā ar vīru satika savu pirmo niršanas instruktoru. Tas bija sākuma punkts: niršanas klubs Latvijā, jaunas paziņas un aizraušanās ar niršanu. Tālāk Tatjana apmeklēja Krētas salu, Franciju, un radās tradīcija katru pavasari kopā ar bērnu doties ar prāmi uz Zviedriju.

Kopā ar vīru notika lielais ceļojums pa Eiropu - apmeklēta Monblāns, kopā ar draugiem pārgājiens pa Šveici, uzkāpts Aiguille du Midi, apmeklēta siltā jūra, redzēta Vīne, Itālija un Austrija. 16 dienu laikā nobraukti 6500 tūkstoši kilometri: redzēta Cīrihe un Ženēva, Šamonī un Franču Rivjēra, Venēcija un Vīne, Itālija, Austrija, Čehija, Vācija, Polija.

Kopā ar vīru un draugiem ir būts Šveicē vairākas reizēs. Šveicē ir neskaitāmas pastaigu takas kalnos, šeit ir neticami skaista daba: varenie, majestātiskie un skaistie Šveices Alpi, zaļās pļavas, mazie kalnu ezeriņi ar tirkīza ūdeni, klinšainās kraujas un kalnu ledus cepures.

Tatjanai sākas mīlestība uz kalniem: „3842 m augstumā var izjust tikai dziļu apbrīnu. Tur gribas apstādināt laiku, gribas apskaut visu pasauli, gribas pateikt paldies saviem vecākiem par to, ka viņi tev dāvājuši šo dzīvi, kurā viss ir man dots. Tur tu jūties tik mazs un piederīgs šim visumam, kaut kam bezgalīgam... Tā tu saķer kalnu slimību un turpmāk dzīvo ar to, atrodot tikai īslaicīgu ārstēšanu. Teikšu vienu, ka noteikti nav iespējams uzvarēt vai iekarot kalnus. Šeit vispirms tu uzvari pats sevi, savas bailes, tikai šeit, iespējams, tu vari atklāt savas jaunās robežas.”

Pēc ceļojumiem Tatjanai paliek gan fotogrāfijas, gan suvenīri no visas pasaules, gan jauni paziņas, gan desmitiem stāstu. Viņa uzskata, ka ceļošana nav tikai atpūta, tur, dažādās situācijās, tu daudz ko saproti par sevi un tuviem cilvēkiem. Tatjana ir ļoti pateicīga savam vīram par atbalstu un ceļojumu organizēšanu.

Protams, Tatjana turpinās ceļojumus un nākamgad gaidīsim jaunus stāstus.

Ilona Cabule,
Krāslavas novada bibliotēkas
Sistēmas administratore
Foto no Tatjanas Stašānes personīgā arhīva
Fotogalerija


Jauna aptauja

Februāris - 2024
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
20
21
22
24 25
26 27 28 29  
pirmdiena, 05.02.2024
otrdiena, 06.02.2024
pirmdiena, 19.02.2024

Dienas foto

  • Sniega diena Dagdā

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde