ceturtdiena, 23. janvāris, 2020Vārda diena: Grieta, Strauta
crest1 crest2

Bērnu mākslas svētki „Dvina-Дзвіна-Daugava”

Pievienots: 28.06.2019

Katru gadu Baltkrievija aicina uz bērnu mākslas svētkiem Verhņedvinskā radošos kolektīvus ne tikai no savas valsts, bet arī no Latvijas, Lietuvas un Krievijas. Tas ir plaša mēroga bērnu festivāls ar gala koncertu, lietišķās mākslas darbu izstādēm, jautrām aktivitātēm spēļu laukumos, atrakcijām un disko programmu, sporta sacensībām, konkursiem, izklaidēm, svētku tirdziņu un pārsteigumiem.

Krāslavas novadu šajos starptautiskajos svētkos pārstāvēja Varavīksnes vidusskolas audzēkņi - tautas deju kolektīvs „Austriņa”, kas jau vairāku gadu garumā apliecina savu augsto meistarību. Kolektīva dejotāji skolotājas Nadeždas Adamovičas vadībā ir dažādu novada, reģiona un valsts mēroga konkursu un festivālu dalībnieki un laureāti. „Austriņas” dejotāji ir aizrauti ar dejas mīlestību un latviešu dejas izzināšanu. Repertuārs katru gadu tiek papildināts ar jauniem un interesantiem priekšnesumiem.

Bērnu radošie kolektīvi no dažādām valstīm demonstrēja augstu meistarības līmeni, daudzveidīgu repertuāru un dāvāja maziem un lieliem skatītājiem daudz pozitīvu emociju. Visi svētku dalībnieki saņēma festivāla diplomus, bērnu kolektīviem tika pasniegti suvenīri.

Skolēni - festivāla dalībnieki - izsaka lielu pateicību par atbalstu, organizējot braucienu uz starptautisko bērnu mākslas festivālu Verhņedvinskā, Krāslavas novada domes priekšsēdētājam Gunāram Upeniekam, Krāslavas novada Izglītības pārvaldes vadītājai Lidijai Miglānei, Krāslavas Baltkrievu kultūras biedrības „Vjasjolka” priekšsēdētāja vietniekam Aleksandram Kļimovam un Krāslavas Varavīksnes vidusskolas administrācijai un pedagogiem - Vijai Marhilevičai, Irēnai Gončarovai, Nadeždai Adamovičai, Anželai Semjonovai, Nadeždai Tadello.

Anžela Semjonova: „Es jau otro reizi apmeklēju šo festivālu. Pirmo reizi tas bija 2010. gadā, kad mūsu skolu un novadu Baltkrievijā pārstāvēja vecāko klašu deju kolektīvs un meiteņu vokālais trio. Bija ļoti patīkami ieraudzīt stendos fotogrāfijas, kurās redzami mūsu skolēni. Man vienmēr ir liels prieks skatīties uz bērniem, kas ir ārkārtīgi talantīgi. Šogad Verhņedvinskas pilsētas parkā uz skatuves valdīja krāsu pārbagātība. Krāšņi tērpi, interesantas deju idejas: „Bārddzinis”, „Spīganas”, deja par pirtiņu ar bļodām un slotām, modernās dejas, tautas dejas. Esam godam pārstāvējuši Krāslavas novadu: divas tautas dejas un skaists dzejolis par Daugavu. Koncerta apmeklētājiem laiks pagāja nemanot - 4 ar pusi stundas vienā elpas vilcienā.”

Informāciju sagatavoja Galina Mikulāne,
Anželas Semjonovas foto

 Jauna aptauja

Janvāris - 2020
P O T C P S S
  01
02
03
04 05
06
07
08
09
10
11 12
13
14
15
16
17
18 19
20
21
22
23
24 25 26
27 28 29 30 31  

Dienas foto

  • „Rotājot savas mājas, jūs rotājat mūsu pilsētu – 2020”

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
Developed by Web building - mājas lapu izstrāde.