otrdiena, 20. oktobris, 2020Vārda diena: Leonīda, Leonīds
crest1 crest2

Krāslavā notika sarunu pēcpusdiena „Bērniem jāaug ģimenē”

Pievienots: 27.08.2020

Latgales audžuģimeņu atbalsta biedrība „Muna sāta” sadarbībā ar Latgales Plānošanas reģionu realizē projektu „Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā”. Sarunu cikls „Bērniem jāaug ģimenē” nesen notika arī Krāslavas sociālā dienesta telpās, kurp tika aicināti potenciālie aizbildņi, adoptētāji un audžuģimenes, kā arī citi interesenti.

Kā zināms, Latgalē, tāpat kā visā Latvijā, turpinās deinstitucionalizācijas process. Tas paredz institucionālās aprūpes samazināšanu valstī un cilvēkiem nepieciešamo pakalpojumu nodrošināšanu ģimeniskā vidē. Sabiedrībā arvien vairāk cilvēku aizdomājas par iespēju palīdzēt bērniem.

Audžuģimeņu biedrības „Muna sāta” vadītāja Marija Pupiņa pastāstīja, ka potenciālajām audžuģimenēm, aizbildņiem un adoptētājiem sniedz iespējami vairāk informācijas, tiek rīkoti informatīvi motivējoši pasākumi. Šis projekts ir orientēts uz jebkuru personu, kura kaut kādā brīdī ir aizdomājusies kļūt par audžuģimeni, aizbildni vai adoptētāju, taču varbūt šaubās, varbūt nezina, kā īsti rīkoties, varbūt nav skaidri visi aspekti. Sarunu pēcpusdiena „Bērniem jāaug ģimenē” jau notikusi Ludzā, Balvos, Preiļos un citur Latgalē. Cilvēki apmeklē šos pasākumus, tātad viņiem šī informācija ir ļoti nepieciešama.

M. Pupiņa: „Mēs mēģinām aptvert visas pašvaldības, kuras gatavas ar mums sadarboties, un priecājāmies par katru pasākuma dalībnieku – sākot no vienkāršajiem iedzīvotājiem līdz pat pašvaldības dienestu speciālistiem, kuri var izplatīt dzirdēto informāciju tālāk.”

Latgales ģimeņu atbalsta centrs ,,Daugavpils” vadītāja un speciāliste ārpusģimenes aprūpes jomā Inese Upe informēja pasākuma dalībniekus par aprūpes formām un iespējām kļūt par audžuģimeni, aizbildni vai aprūpētāju. Psiholoģe darbā ar ģimenēm un bērniem Aija Centnere stāstīja par personas vai laulāto psiholoģisko gatavību uzņemt bez vecāku gādības palikušu bērnu. Savukārt par iespēju pasākuma dalībniekiem iepazīt esošas audžuģimenes pieredzi parūpējās Marija Pupiņa, kura pati ir audžumamma ar 15 gadu pieredzi.

Vēl izskanēja arī informācija par juridiskām formalitātēm, kas jākārto, iegūstot uzņemošās ģimenes statusu.

Juris Roga
Autora fotoJauna aptauja

Oktobris - 2020
P O T C P S S
 
01
02
03 04
05
06
07
08
09
10 11
12
13
14
15
16
17 18
19
21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Dienas foto

  • Pieredzes apmaiņas brauciens tūrisma uzņēmējiem

2015. Copyright © Krāslavas vēstis. All rights reserved.
webbuilding.lv mājas lapu izstrāde